Промоција на деби албумот на SUSIJAT – Safety in Numbness

Промоција на деби албумот на SUSIJAT – Safety in Numbness

Седмото издание на независната музичка куќа Шарла е првиот албум на бендот SUSIJAT – Safety in Numbness. 10-те песни на албумот во траење од 55 минути, како што велат од Шарла, ве водат во раскошниот музички полусвет на SUSIJAT, без правила, низ вешто креирана атмосфера до врвно музичко доживување. Слушачката промоција ќе се случи оваа сабота (4-ти … Continue reading »
Концертна промоција на К.Н.Н.Т. – Нежно EP [Шарла EP Клуб CD005]

Концертна промоција на К.Н.Н.Т. – Нежно EP [Шарла EP Клуб CD005]

Овој петок, 13ти, на домашен терен, во просториите на Кула, во 21:00, К.Н.Н.Т.  концертно ќе го промовираат своето ,,Нежно EP’’. По „Деца во длабоко“ на Пиколомини, „Свети Никола Тесла“ на Коридор 10, „Музика за неснимен краткометражен филм“ на Mammoth & Jashem и „EP I AM“ на Sweet Rapscallions, петтото издание на Шарла, „Нежно EP“ на … Continue reading »
EP I AM – деби EP на Sweet Rapscallions [Шарла CD 004]

EP I AM – деби EP на Sweet Rapscallions [Шарла CD 004]

Во петок, 11.04.2014, со почеток од 21.30 часот, во Ла Кања во Старата скопска чаршија ќе се одржи промоција на четвртото издание на Шарла EP Клубот, деби EP на Sweet Rapscallions – насловено EP I AM. Неуморно трагајќи по нови музички имиња Шарла полека, но сигурно го трасира својот пат, презентирајќи ни’ автентични, несекојдневно спакувани, квалитетни … Continue reading »
Промоција на Музика за неснимен краткометражен филм, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]

Промоција на Музика за неснимен краткометражен филм, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]

Следува официјално соопштение за промоцијата на изданието  “Музика за неснимен краткометражен филм”, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]. Промоцијата е од слушачки карактер и ќе се одржи во Дамар во Старата скопска чаршија, овој петок со почеток од 21 ч. По преслушувањето на музиката, за забавата ќе се погрижи Теодора Поповска од … Continue reading »
Коридор 10

Коридор 10

Томе Сиљаноски и Коста Чоклев, веќе докажани имиња на македонската андерграунд сцена,со нов прект. Коридор 10. Љубителите и почитувачите на темниот метал звук на Сињак, Лелек и Потоп, во исчекување. Најавата за промоцијата на нивното деби издание, наречено „Свети Никола Тесла“, израдува многумина. Промоцијата е закажана за сабота, 16 Ноември, со почеток од 21.00 h, … Continue reading »