Хокеј на мраз – почнува новата сезона на НХЛ

Хокеј на мраз – почнува новата сезона на НХЛ

Нова ера во НХЛ Со три натпревари од регуларната сезона, меѓу кои најголемото дерби во историјата на хокејот, Монтерал-Торонто, вечерва почнува новата сезона во Професионалната хокеарска лига (НХЛ). Оваа сезона ќе одбележи почеток на нова ера во НХЛ, откако водечките луѓе на лигата одлучија 30-те екипи од сезонава да бидат поделени во нови четири дивизии, … Continue reading »