Гравитација (II)

Гравитација (II)

Оригинален наслов: Gravity (2013) Жанр: Драма | Мистерија | Научна-фантастика 4 октомври 2013 (САД) Режија: Alfonso Cuarón Улоги: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris Дејствие Биоинформатичарот д-р Рајан Стоун е на својата прва мисија со вселенско летало, придружувана од астрономскиот ветеран Мет Ковалски, кој всушност ја командува неговата последна експедција. За време на вселенската прошетка, остатоци од … Continue reading »