Концерт на Mnemonic45 во Планетариум, МКЦ

Концерт на Mnemonic45 во Планетариум, МКЦ

На 11 јуни 2014, со почеток од 21.00 часот, во скопскиот Планетариум концерт ќе одржи Мnemonic45. Станува збор за несекојдневен, уникатен аудиовизуелен перформанс. „Безгравитциско лебдење со звучните пејсажи на Mnemonic45“ е насловот на овој настан, кој визуелно ќе биде проследен со планетариумска презентација. Билетите за концертот се во ограничен број и се достапни (по симболична цена) … Continue reading »
Conquering Lion во живо на Канал 103

Conquering Lion во живо на Канал 103

Недела, 19 јануари, 22 часот  :::: Оваа недела во рамките на радио серијалот Ако никој не свири, во живо на Стотројка ќе настапи тетовскиот реге колектив Conquering Lion. Conquering Lion е реге/даб бенд од Тетово, кој своето творештво го започнува во април 2007. Во октомври 2009 бендот го издава својот прв албум едноставно насловен како … Continue reading »
Промоција на Музика за неснимен краткометражен филм, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]

Промоција на Музика за неснимен краткометражен филм, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]

Следува официјално соопштение за промоцијата на изданието  “Музика за неснимен краткометражен филм”, деби EP на Mammoth & Yashem [Шарла CD 003]. Промоцијата е од слушачки карактер и ќе се одржи во Дамар во Старата скопска чаршија, овој петок со почеток од 21 ч. По преслушувањето на музиката, за забавата ќе се погрижи Теодора Поповска од … Continue reading »