Облакот Атлас

Облакот Атлас

Оригинален наслов: Cloud Atlas 172 мин – Авантура | Драма | Научна – фантастика 26 октомври 2012 (САД) Режија: Tom Tykwer, Andy Wachowski and Lana Wachowski Улоги: Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Jim Sturgess, Susan Sarandon, Hugo Weaving, Doona Bae, Ben Whishaw, Jim Broadbent Дејствие Сé е поврзано: дневник од 1849 година со авантури од океанско патешествие преку Пацификот; писма … Continue reading »
Хобитот: Пустошењето на Смауг

Хобитот: Пустошењето на Смауг

Оригинален наслов: The Hobbit: The Desolation of Smaug  (2013) Авантура | Фантазија 13 декември 2013 (САД) Режија: Peter Jackson Улоги:  Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Cate Blanchett, Christopher Lee, Benedict Cumberbatch, Lee Pace, Hugo Weaving, Sylvester McCoy, Luke Evans, Orlando Bloom, Evangeline Lilly Дејствие На самиот почеток од „Хобит: Пустошењето на Смауг“, Билбо Багинс, кој во „неочекуваното патување“ ги покажа своите способности како млад, надежен … Continue reading »